Zadejte své klíčové slovo

Systém TERMOplus

Systém TERMOplus

Jedná se o rámový posuvný zasklívací systém společnosti DuoTech Trade s.r.o. pro dodatečné zasklívání lodžií, verand, teras atd. Přednosti zasklívacího systému TERMOplus využijete také na místech, kde stavební podmínky, nebo estetické požadavky nedovolí použít standardní bezrámový způsob zasklení.

Umožňuje zasklívat stavební otvory až do výše 300 cm, přičemž výplň si vyberete z různých typů plošných výplní, včetně ditermických skel. TERMOplus ocení zejména ti, kteří hledají funkční, variabilní a bezúdržbový zasklívací systém s dlouhou životností. Sestavy je možné volit v provedení dvojdílném až osmidílném, přičemž je možná jejich vzájemná kombinace. Jednotlivé dílce jsou mezi sebou v uzavřené poloze propojeny profilovým zámkem a tak je zamezeno možnému zatékání a profukování i za méně příznivého počasí. Celý systém je vyroben z nekorodujících materiálů a s povrchovou úpravou dle přání zákazníka.

Zimní zahrada? Snadno!

Výhodou zasklení TERMOplus je bezesporu jeho možnost instalace přímo na podlahu lodžie nebo
terasy, čímž získáme velmi účelné, estetické a finančně nenáročné zasklení vhodné pro zimní zahradu.

Výhody zasklívání lodžií TERMOplus

 • Dílce při otevření nezabírají vnitřní prostor
 • Možnost použití různých druhů výplní
 • Možnost instalace zasklení na podlahu
 • Využití v interiérech
 • Variabilita otevírání zasklení
 • Úspora tepla v přilehlé místnosti
 • Omezení hlučnosti a prašnosti
 • Snadné mytí, dlouhá životnost
 • Rozmanitost barevných řešení dle vzorníku RAL
 • Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
 • Ochrana proti zatékání do pláště budov
 • Celoroční využití balkonu, lodžie, terasy, nebo zimní zahrady
 • Český výrobek

Volba výplně rámového zasklívacího systému TERMOplus

Nejčastější výplní je sklo. Je možné vložit i bezpečnostní sklo 4 – 6 mm a jiné průhledné i neprůhledné deskové materiály. Při vyšších nárocích na izolaci doporučujeme osadit zasklívací systém ditermickým sklem pomocí nástavbového adaptéru. Nespornou výhodou systému ve standardním provedení je možnost instalace skleněné výplně bez nutnosti dalších tmelících materiálů použitím těsnění z EDPM pryže.

Materiály vhodné pro zasklení: sklo 4 – 16 mm, tvrzené sklo, ditermické sklo, polykarbonátové desky různých odstínů i jiné plné průhledné a neprůhledné materiály.

Použité materiály

Zasklení TERMOplus tvoří sestava posuvných dílců z hliníkových profilů vlastní produkce a skleněné výplně. Povrchová úprava se provádí práškovým vypalovaným lakem komaxit ve zvoleném odstínu stupnice RAL (standardně – bílá RAL 9003 nebo stříbrný ELOX). Spodní pojezdové profily nabízíme i bezbariérové, což oceníte u vstupních částí a především v interiéru.

Kvalita provedení

Jednotlivé díly (křídla) jsou vedeny spodním a horním profilem k boční stěně, kde se za sebe zasouvají bez nároku na vnitřní prostor lodžie. Pojíždí po bezúdržbových kolečkách s ložisky. Odvod dešťové vody je zajišťován sklonem spodního pojezdového profilu a drenážními otvory. Pro zamezení průvanu, průniku hluku, prachu nebo vody do zaskleného prostoru jsou všechny profily opatřeny kartáčovým těsněním. Jednotlivá křídla jsou při úplném uzavření systému zajištěna proti pohybu profilovými zámky. Pro ovládání systému je nabízeno několik typů madel – úchytek s možností aretace při zavření nebo také uzamčení madla – úchytky klíčkem.

Využití zasklívacího systému

Zasklení TERMOplus lze použít nejen pro zasklení standardních lodžií a balkonů v panelové zástavbě, ale je také velmi oblíben pro zasklení různých teras, pavlačí, zádveří RD a hojně využíván v interiérech. Zasklení je možno mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak téměř nekonečnou prosklenou stěnu s možností variabilního uspořádání. Max. výška zasklení bez použití vertikálních výztuh činí 2,1 m, s výztuhami je možno toto zasklení použít až do výše 3 m. Životnost systému bývá při pravidelné údržbě odhadována přibližně na 30 let.

Údržba systému

Samotný systém zasklívání lodžií je navržen jako bezúdržbový pro celou dobu své plánované životnosti. Uživatel by měl pravidelně čistit odtokové otvory ve spodním pojezdovém profilu a pravidelně – min. 1x ročně kontrolovat stav kotevních šroubů a všech spojovacích prvků. Skleněné výplně i lakované povrchy je nutno čistit prostředky bez použití abrasiv. Jakákoliv poškození laku je nutno opravit již v zárodku, aby se předešlo případným povrchovým defektům vlivem povětrnostních vlivů.

Zaujala Vás naše nabídka?

Kontaktujte nás na tel. čísle 739 034 488 pro nezávaznou konzultaci a kalkulaci.

Sleva 15% na systém Optimi Kvadro do 30.6.2023