Zadejte své klíčové slovo

Systém Iveta

Systém Iveta

IVETA je moderní posuvně – otočný bezrámový systém pro dodatečné zasklení lodžií a balkonů, vhodný jak pro zasklení lodžií rovných tak i rohových či jedno nebo oboustranně předsunutých. Systém je řešený jako zavěšený s možností pohybu jednotlivých skleněných dílců do stran, kde se jednoduchým způsobem otočí k ostění a následně zajistí. Otočný systém umožňuje snadné čištění skel výplně.Stahování – otvírání skel je možno vytvořit na libovolné straně, popřípadě na obou zároveň. Skleněná výplň je tvořena  tvrzeným sklem o tloušťce 6 mm se zabroušenými hranami zasazeným v horním a spodním okraji do hliníkových lišt, které jsou opatřeny pohybovými a aretačními komponenty. IVETA nabízí elegantní zasklení bez snižování světla.

Zavěšení systému

Systém je zavěšen pomocí horního pojezdového mechanizmu ve stropní konstrukci. Zasklení IVETA je díky tříbodovému uložení skleněných dílců v otevřené poloze velmi lehce ovladatelné. Celá konstrukce bez viditelných svislých rámů zasklení působí moderním a vzdušným dojmem a dotváří tak moderní vzhled budovy.

Aretace systému

Významným přínosem je možnost celou sestavu bezpečně uzamknout a zamezit tak možnému vniknutí do objektu, nebo neoprávněné manipulaci. Větrání (infiltrace) je zajištěno meziskelními mezerami, které lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Otevřené dílce v krajních polích mají aretační uzávěry bránící samovolnému pohybu.

Kvalita provedení zasklívání lodžií

Již v základním provedení  je hliníkový systém opatřen povrchovou úpravou – lakován komaxitem v barvě bílé RAL 9003. Dle přání je možné celý systém opatřit libovolným odstínem škály RAL, aby se lépe začlenil do charakteru budovy.

Samotná instalace probíhá přístupem z vnitřní části lodžie bez nutnosti lešení. Doba montáže se odvíjí od rozměru zasklívaného otvoru a složitosti systému. Součástí instalace je montáž zvolených doplňků a případně i další práce spojené s uzavřením celé lodžie.

Přednosti získané instalací zasklívacího systému IVETA

 • Zlepšení energetické bilance domu – získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.
 • Zhodnocení nemovitosti – Vytvoření nového užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.
 • Snížení vnějších vlivů – Zásadním způsobem omezíte hlučnost. Zamezením přístupu prachu, deště a sněhu snížíte finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie. Dovnitř otvíratelné skleněné díly se snadno a bezpečně čistí.
 • Ochranu majetku – Zamezíte možnosti vniknutí do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti před vypadnutím.

Výhody tohoto zasklení

 • Nezatěžuje konstrukci zábradlí
 • Otevřené skleněné segmenty jsou uchycené ve třech bodech
 • Snadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
 • Prostorová nenáročnost
 • Snadné mytí a údržba
 • Možnost otevření celého balkonu či lodžie
 • Rozmanitost barevných řešení
 • Úspora tepla v přilehlých místnostech
 • Snížení vnějšího hluku
 • Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
 • Ochrana před povětrnostními vlivy (déšť, sníh, prach)
 • Ochrana proti zatékání do pláště budovy
 • Celoroční využití balkonu a lodžie

Zasklená lodžie pro kvalitnější bydlení

Vychutnávání ranní kávy a jiné osobní rituály na balkoně nebo lodžii již nemusí zůstat jen letní záležitostí. Téměř celoroční používání tohoto prostoru k relaxaci, cvičení nebo třeba pěstování květin Vám obohatí každý den. Kultura bydlení a způsob jakým člověk prožívá a používá věci kolem sebe je pro smysluplný život velice důležité. Stejně důležité jako výběr a kvalita stavebních prvků, které nás obklopují. IVETA je léty prověřený a vývojem zdokonalený systém zasklívání lodžií.

Mikroklima lodžie

Mikroklima je nezměněno díky mezerám mezi dílci zasklení. I ty lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Při výběru vybavení mějte na paměti, že teplota zasklené lodžie se může ve velké míře měnit. Například v zimním období ji nelze považovat za plnohodnotně obyvatelnou místnost, protože zasklívací systém je přídavné zasklení s jinými tepelně izolačními vlastnostmi, než třeba plastová okna. Například balkónové rostliny zde musí vydržet kolísání teplot i vlhkosti. Rozdíl teplot mezi vnějškem a zasklenou lodžií bývá cca -6 až +10 stupňů v závislosti na orientaci sever/jih.

Vybavení a dekorace

Zasklený balkon je jako další místnost v domácnosti a snadno se zařídí nábytkem i dalšími ozdobnými prvky, které máte rádi a líbí se vám. Příjemně zařízený balkon Vás přiměje zastavit se a relaxovat. Také hosté objeví ve vaší lodžii to nejoblíbenější místo. Při vybavování balkonu nezapomeňte, že nábytek z teaku, plastu, nerezové oceli nebo z kovových profilů a ratanu vydrží na balkoně déle.

Životní prostředí

Všechny využité materiály, sklo a hliník jsou recyklovatelné. Zbytky výrobního materiálu jsou recyklovány pro výrobu nových výrobků. Podle provedených studií zasklívání IVETA chrání vnitřní povrchy i materiály balkonů a lodžií, čímž odkládá renovace a navíc prodlužuje intervaly pro jejich údržbu. Zasklívání lodžií také šetří energii na vytápění.

Zaujala Vás naše nabídka?

Kontaktujte nás na tel. čísle 739 034 488  nebo  733 715 505 pro nezávaznou konzultaci a kalkulaci.