Zadejte své klíčové slovo

Systém Iveta

Systém Iveta

IVETA je moderní posuvně – otočný bezrámový systém pro dodatečné zasklení lodžií a balkonů, vhodný jak pro zasklení lodžií rovných tak i rohových či jedno nebo oboustranně předsunutých. Systém je řešený jako zavěšený s možností pohybu jednotlivých skleněných dílců do stran, kde se jednoduchým způsobem otočí k ostění a následně zajistí. Otočný systém umožňuje snadné čištění skel výplně.Stahování – otvírání skel je možno vytvořit na libovolné straně, popřípadě na obou zároveň. Skleněná výplň je tvořena  tvrzeným sklem o tloušťce 6 mm se zabroušenými hranami zasazeným v horním a spodním okraji do hliníkových lišt, které jsou opatřeny pohybovými a aretačními komponenty. IVETA nabízí elegantní zasklení bez snižování světla.

Zavěšení systému

Systém je zavěšen pomocí horního pojezdového mechanizmu ve stropní konstrukci. Zasklení IVETA je díky tříbodovému uložení skleněných dílců v otevřené poloze velmi lehce ovladatelné. Celá konstrukce bez viditelných svislých rámů zasklení působí moderním a vzdušným dojmem a dotváří tak moderní vzhled budovy.

Aretace systému

Významným přínosem je možnost celou sestavu bezpečně uzamknout a zamezit tak možnému vniknutí do objektu, nebo neoprávněné manipulaci. Větrání (infiltrace) je zajištěno meziskelními mezerami, které lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Otevřené dílce v krajních polích mají aretační uzávěry bránící samovolnému pohybu.

Kvalita provedení zasklívání lodžií

Již v základním provedení  je hliníkový systém opatřen povrchovou úpravou – lakován komaxitem v barvě bílé RAL 9003. Dle přání je možné celý systém opatřit libovolným odstínem škály RAL, aby se lépe začlenil do charakteru budovy.

Samotná instalace probíhá přístupem z vnitřní části lodžie bez nutnosti lešení. Doba montáže se odvíjí od rozměru zasklívaného otvoru a složitosti systému. Součástí instalace je montáž zvolených doplňků a případně i další práce spojené s uzavřením celé lodžie.

Přednosti získané instalací zasklívacího systému IVETA

 • Zlepšení energetické bilance domu – získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.
 • Zhodnocení nemovitosti – Vytvoření nového užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.
 • Snížení vnějších vlivů – Zásadním způsobem omezíte hlučnost. Zamezením přístupu prachu, deště a sněhu snížíte finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie. Dovnitř otvíratelné skleněné díly se snadno a bezpečně čistí.
 • Ochranu majetku – Zamezíte možnosti vniknutí do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti před vypadnutím.

Výhody tohoto zasklení

 • Nezatěžuje konstrukci zábradlí
 • Otevřené skleněné segmenty jsou uchycené ve třech bodech
 • Snadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
 • Prostorová nenáročnost
 • Snadné mytí a údržba
 • Možnost otevření celého balkonu či lodžie
 • Rozmanitost barevných řešení
 • Úspora tepla v přilehlých místnostech
 • Snížení vnějšího hluku
 • Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
 • Ochrana před povětrnostními vlivy (déšť, sníh, prach)
 • Ochrana proti zatékání do pláště budovy
 • Celoroční využití balkonu a lodžie

Zasklená lodžie pro kvalitnější bydlení

Vychutnávání ranní kávy a jiné osobní rituály na balkoně nebo lodžii již nemusí zůstat jen letní záležitostí. Téměř celoroční používání tohoto prostoru k relaxaci, cvičení nebo třeba pěstování květin Vám obohatí každý den. Kultura bydlení a způsob jakým člověk prožívá a používá věci kolem sebe je pro smysluplný život velice důležité. Stejně důležité jako výběr a kvalita stavebních prvků, které nás obklopují. IVETA je léty prověřený a vývojem zdokonalený systém zasklívání lodžií.

Mikroklima lodžie

Mikroklima je nezměněno díky mezerám mezi dílci zasklení. I ty lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Při výběru vybavení mějte na paměti, že teplota zasklené lodžie se může ve velké míře měnit. Například v zimním období ji nelze považovat za plnohodnotně obyvatelnou místnost, protože zasklívací systém je přídavné zasklení s jinými tepelně izolačními vlastnostmi, než třeba plastová okna. Například balkónové rostliny zde musí vydržet kolísání teplot i vlhkosti. Rozdíl teplot mezi vnějškem a zasklenou lodžií bývá cca -6 až +10 stupňů v závislosti na orientaci sever/jih.

Vybavení a dekorace

Zasklený balkon je jako další místnost v domácnosti a snadno se zařídí nábytkem i dalšími ozdobnými prvky, které máte rádi a líbí se vám. Příjemně zařízený balkon Vás přiměje zastavit se a relaxovat. Také hosté objeví ve vaší lodžii to nejoblíbenější místo. Při vybavování balkonu nezapomeňte, že nábytek z teaku, plastu, nerezové oceli nebo z kovových profilů a ratanu vydrží na balkoně déle.

Životní prostředí

Všechny využité materiály, sklo a hliník jsou recyklovatelné. Zbytky výrobního materiálu jsou recyklovány pro výrobu nových výrobků. Podle provedených studií zasklívání IVETA chrání vnitřní povrchy i materiály balkonů a lodžií, čímž odkládá renovace a navíc prodlužuje intervaly pro jejich údržbu. Zasklívání lodžií také šetří energii na vytápění.

Zaujala Vás naše nabídka?

Kontaktujte nás na tel. čísle 739 034 488 pro nezávaznou konzultaci a kalkulaci.

Sleva 15% na systém Optimi Kvadro do 30.6.2023